Ratujemy Zielone Płuca Poznania 2022. Edycja III

 

 

O Wydarzeniu 

Akcja pt. “Ratujemy Zielone Płuca Poznania” to flagowy projekt Fundacji Wspólny Nurt oraz Scout Camp Poznań.

 
W okresie od lutego do maja 2022 roku w ramach tegorocznej edycji odbyły się dwie rodzinne akcje sprzątania świata. Pierwsza- 5 marca. Jej elementami składowymi były- zbieranie śmieci z zanieczyszczonych okolicznych, leśnych parceli oraz wykład otwarty o tematyce ekologicznej Pana profesora UPP dr hab. inż. Bogdana Chojnickiego, który to odbył się na terenie naszego Scout Campu.
 
Druga akcjach w ramach III edycji odbyła się 23 kwietnia. Tym razem nie tylko udało się posprzątać zalegające w lasach strzeszyńskich śmieci, ale również wyzbierane zostały z okolic osiedla Grzybowego i Smochowic, dzięki wsparciu Szczepu Harcerskiego Nomada. 

 

1o6a2848_optimized
1o6a2954_optimized
Na uczestników obu rodzinnych akcji sprzątania świata po części związanej z bezpośrednim działaniem w terenie, czekał poczęstunek. Uczestnicy otrzymali także certyfikaty eko patroli, worki płócienne, zestaw naklejek, kamizelki odblaskowe oraz termos. 
 
Podczas tegorocznej akcji uczestnikom udało się zebrać 150 worków wypchanych po brzegi śmieciami, które znaleźli na terenie 40 ha.
 
Partnerami rtegorocznej akcji Ratujemy Zielone Płuca Poznania byli: Szczep Herkulesa Podolany-Strzeszyn, Rada Osiedla Podolany, Rada Osiedla Strzeszyn, Szczep Harcerski Nomada, Osiedla Grzybowe, CIL Podolany, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, GRUBE, Stokrotka Agencja Reklamowa oraz DBL serwis.
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

O naszym partnerze

 

A wszystko to dzięki wsparciu Energa Grupa Orlenmecenasa głównego akcji, w ramach realizacji strategii CSR Grupy Energa.

 

1

BĄDŹMY W KONTAKCIE

KONTAKT

Scout Camp Poznań – Strzeszynek
ul. Koszalińska 32
60-480 Poznań

+48 501 355 464 


hello@scoutcamp.pl

 
 
Dziękujemy za udział w akcji
„Ratujemy Zielone Płuca Poznania”!