Skip to content

 

 

 

 

 

 

 

52°27’53”N,16°49’40”E

Ratujmy Zielone Płuca Poznania

2 edycja

 

 
 

 

 

O Wydarzeniu 

Ratujemy Zielone Płuca Poznania

Zdając sobie sprawę z ciągłej potrzeby dbania o środowisko, nie boimy się podejmować kolejnych wyzwań. Chcemy naszą skautową misją zarażać społeczność lokalną i nawoływać do dbania o naszą planetę. Z tych powodów podjęliśmy się organizacji cyklicznych akcji sprzątania świata, pod nazwą “Ratujemy zielone płuca Poznania” – ponieważ wierzymy, że wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków. W realizacji naszego przedsięwzięcia, w ramach realizacji Strategii CSR ,  wspiera nas Energa Grupa Orlen – mecenas główny akcji. Nasze działania nabierają nowej jakości, dotychczas realizowane jedynie przez środowisko harcerskie Podolan i Strzeszyna, teraz wspierane przez Scout Camp Poznań i wolontariuszy zrzeszonych przez tą inicjatywę. Razem chcemy zostawić ten świat, trochę lepszy niż go zastaliśmy. 

Na czym polegała akcja?

Idź na spacer z rodziną i zostaw po sobie Pożyteczny ślad. Weź Udział w Trzygodzinnej akcja Rodzinnego Pożytku Publicznego. Zaproponuj – Namów swoich domowników. Wymyśl nazwę dla swojego patrolu. Zgłoś się i baw się z nami i działaj zanim roślinność eksploduje wiosną. Bądź częścią wielkiej społeczności Szczepu Herkulesa i Scout Campu.

Zmieniaj ten świat Razem z nami     

Akcja została zorganizowana z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

BĄDŹMY W KONTAKCIE

KONTAKT

Scout Camp Poznań – Strzeszynek
ul. Koszalińska 15
60-480 Poznań

+48 501 355 464 


hello@scoutcamp.pl

 
 
Dziękujemy za udział w akcji „Ratujemy Zielone Płuca Poznania”!

Razem wykonaliśmy kolejny krok ku zmianie świata na lepsze! Dziękujemy za udział w akcji „Ratujemy Zielone Płuca Poznania”! Razem wykonaliśmy kolejny krok ku zmianie świata na lepsze! Niestety, często my sami doprowadzamy nasze „zielone płuca” do takiego stanu. Ta akcja za nami, a następne w planach. Jednak nasza misja nigdy się nie kończy! Każdy spacer może być jej częścią, kolejnym małym krokiem. Zwracajmy uwagę na świat wokół nas, dbajmy o naszą zieleń, a efekty do nas wrócą. Mamy nadzieję, że będziecie miło ten dzień wspominać. Nasza planeta na pewno Wam tego nie zapomni!

 

cscsc
cscsc
cscsc
cscsc