Skip to content

Twoje wydarzenie przy blasku ognia

Przy innym ogniu w inną noc…

Ciepło i braterstwo – taki opis ogniska znajdziemy w podręczniku skautingu. Dlaczego przykładami tyle uwagi do rozpalenia wspólnego ognia? Czemu towarzyszy temu tak dużo zwyczajów? Ogień to coś, co skupia ludzi i buduje klimat. Skupia nas i sprawia, że czujemy się jakoś lepiej, inaczej.
 Naszym gościom chcemy przekazywać te same wartości. Bliskość, którą buduje wspólne siedzenie przy ogniu, zapach palonej kory i blask, który rozwiewa mrok i sprawia, że dzień od razu staje się lepszy.

Dostępne przestrzenie

Baden-Powell

Baden-Powell

Brownsea

Brownsea

Jamboree

Jamboree

Możliwe elementy Twojego ogniska

Ognisko

Nagłośnienie

Ognisko

Catering

Animacje

Ognisko

Oświetlenie

Ognisko
Ognisko

Gry i zabawy integracyjne

Ognisko

Przypisane miejsca parkingowe

Sceno-technika

Ognisko

Oprawa artystyczna

Ognisko
Ognisko

Sprzęt multimedialny

Ognisko

Strefa chillu

Scoutowy Catering

Nie może zabraknąć na wspólnym ognisku dobrego posiłku! W ramach wynajęcia przestrzeni ogniskowej możecie skorzystać z naszej oferty cateringowej, dostosowanej do Waszych potrzeb!

W naszej ofercie znajdują się między innymi:

  • kiełbasa swojska,
  • wiejski chleb,
  • kamionka smalcu,
  • ogórki,
  • słodki poczęstunek,
  • kawa i herbata,
  • woda z cytryną i miętą.

Każde menu może być ustalane z Państwem indywidualnie, po uwzględnieniu diet, potrzeb i innych propozycji.
Nasza oferta z pewnością trafi w Wasz gust 🙂

Ognisko

Nasze przestrzenie 

Ognisko

Baden-Powell

Nie byłoby skautów, a tym samym naszego Campu bez tego, od kogo wszystko się zaczęło – Roberta BADEN-POWELLA, twórcy światowego skautingu. Nazywany przez nas BP, ojciec ruchu skautowego powtarzał: „Zawsze patrzcie na pozytywną stronę rzeczy, zamiast na tę ciemną”.

To miejsce ogniskowe w pełni oddaje wartości, jakich Baden-Powell uczył swoich pierwszych skautów – łączy ludzi w krąg, pozwala na spożycie wspólnego posiłku i cieszenia się swoim towarzystwem.

Brownsea

Obóz harcerski to ważny element wspomnień większości z nas. Spędzaliśmy wakacje pod namiotem, budując pionierkę z przyjaciółmi. A każdy harcerski obóz jest pamiątką po pierwszym w historii obozie skautowskim, który odbył się właśnie na wyspie BROWNSEA. To tam pierwsi skauci, pod batutą założyciela całego ruchu Roberta Baden-Powella, uczyli się i poznawali wartości, które do dziś celebrujemy w drużynach na całym świecie – honor, odwaga, szacunek do natury.

Ognisko na Brownsea przywiedzie Wam wspomnienia wakacji i obozowych wieczorów, gdzie razem, przy blasku płomieni, mogliście odpocząć, śmiać się i spędzić czas w gronie niezapomnianych ludzi.

 
Ognisko
Ognisko

Jamboree

Razem i zjednoczeni! JAMBOREE to słowo, które zna każdy skaut – oznacza największy zlot skautów z całego świata. Podobnie jak w przypadku znanych nam igrzysk, każdy zlot jest prowadzony przez  gospodarzy z różnych zakątków świata. Jednak skauci nie spotykają się tam rywalizować! Cel jest przeciwny – Jamboree to niepowtarzalna okazja do integracji, wymiany wiedzy, praktyk i myśli. Pokazuje nam, że niezależnie od narodowości, pochodzenia czy religii jesteśmy tymi samymi ludźmi ze wspólnymi wartościami.

Przestrzeń Jamboore ma taki właśnie cel – łączyć. A gdzie lepiej budować wspólną więź jak nie wokół ogniska?

Regulamin miejsca ogniskowego
na Scout Camp pOZNAŃ

Drogi Gościu, pamiętaj, aby przed rozpoczęciem wydarzenia zapoznać się z regulaminem.

Napisz do nas, a zorganizujemy Twoje wymarzone ognisko!