Skip to content

 

 

 

 

 

 

 

52°27’53”N,16°49’40”E

Ratujmy Zielone Płuca Poznania

2 edycja

 

 
 

 

 

O Wydarzeniu 

Ratujemy Zielone Płuca Poznania

Zdając sobie sprawę z ciągłej potrzeby dbania o środowisko, nie boimy się podejmować kolejnych wyzwań. Chcemy naszą skautową misją zarażać społeczność lokalną i nawoływać do dbania o naszą planetę. Z tych powodów podjęliśmy się organizacji cyklicznych akcji sprzątania świata, pod nazwą “Ratujemy zielone płuca Poznania” – ponieważ wierzymy, że wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków. W realizacji naszego przedsięwzięcia, w ramach realizacji Strategii CSR ,  wspiera nas Energa Grupa Orlen – mecenas główny akcji. Nasze działania nabierają nowej jakości, dotychczas realizowane jedynie przez środowisko harcerskie Podolan i Strzeszyna, teraz wspierane przez Scout Camp Poznań i wolontariuszy zrzeszonych przez tą inicjatywę. Razem chcemy zostawić ten świat, trochę lepszy niż go zastaliśmy. 

Na czym polegała akcja?

Idź na spacer z rodziną i zostaw po sobie Pożyteczny ślad. Weź Udział w Trzygodzinnej akcja Rodzinnego Pożytku Publicznego. Zaproponuj – Namów swoich domowników. Wymyśl nazwę dla swojego patrolu. Zgłoś się i baw się z nami i działaj zanim roślinność eksploduje wiosną. Bądź częścią wielkiej społeczności Szczepu Herkulesa i Scout Campu.

Zmieniaj ten świat Razem z nami     

Akcja została zorganizowana z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

BĄDŹMY W KONTAKCIE

KONTAKT

Scout Camp Poznań – Strzeszynek
ul. Koszalińska 15
60-480 Poznań

+48 501 355 464 


hello@scoutcamp.pl

 
 
Dziękujemy za udział w akcji „Ratujemy Zielone Płuca Poznania”!

Razem wykonaliśmy kolejny krok ku zmianie świata na lepsze! Dziękujemy za udział w akcji „Ratujemy Zielone Płuca Poznania”! Razem wykonaliśmy kolejny krok ku zmianie świata na lepsze! Niestety, często my sami doprowadzamy nasze „zielone płuca” do takiego stanu. Ta akcja za nami, a następne w planach. Jednak nasza misja nigdy się nie kończy! Każdy spacer może być jej częścią, kolejnym małym krokiem. Zwracajmy uwagę na świat wokół nas, dbajmy o naszą zieleń, a efekty do nas wrócą. Mamy nadzieję, że będziecie miło ten dzień wspominać. Nasza planeta na pewno Wam tego nie zapomni!

 

zapisy na akcję
zapisy na akcję
zapisy na akcję
zapisy na akcję