Skip to content

 

 

 

 

 

 

52°27’53”N,16°49’40”E

Ratujmy Zielone Płuca Poznania

III edycja

 

 
 

 

 

O Wydarzeniu 

Ratujemy Zielone Płuca Poznania
Zanim roślinność eksploduje na wiosnę trzeba zabrać się za sprzątanie! Uwierzcie nam lub nie, ale dopiero topniejące śniegi ukazują skalę problemu, z jakim zmierzyć chcemy się już po raz TRZECI! Lasy wciąż są pełne zalegających w nich śmieci. Podejmując kolejne wyzwanie walki o nasze środowisko zapraszamy na kolejną akcję z cyklu „Ratujemy Zielone Płuca Poznania. Edycja III”.
 
 

 

 

BIEŻĄCA AKCJA 

INFORMACJE NA TEMAT BIEŻĄCEJ AKCJI 

 

Za nami pierwsze spotkanie w ramach III edycji rodzinnej akcji sprzątania świata pt. „Ratujemy Zielone Płuca Poznania”. Pierwsza część odbyła się 5 marca. Zaangażowani w akcję wolontariusze posprzątali oraz wynieśli z poznańskich lasów ogrom śmieci. Wśród działaczy nie zabrakło zarówno dorosłych jak i dzieci. Po posprzątaniu konkretnych parceli, wolontariusze wrócili na miejsce zbiórki i skorzystali ze słodkiego poczęstunku. Na koniec akcji, na terenie Scout Camp Poznań, odbył się wykład otwarty z klimatologiem Panem profesorem UPP dr. hab. inż. Bogdanem Chojnickim. Wiedza i działanie to czynniki zmiany świata!
 
Już dzisiaj zapraszamy na drugą część akcji „Ratujemy Zielone Płuca Poznania. Edycja III”, która odbędzie się 23 kwietnia! Tym razem, oprócz standardowej formy rodzinnej akcji sprzątania świata, ognisko z poczęstunkiem dla wszystkich wolontariuszy! Start akcji planowany na godzinę 10:00. 
 
Zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia poniższej ankiety zgłoszeniowej.
 
 

Na czym polegała akcja?

Ziemia dana jest nam pod użytek. Wiąże się z tym jednak wielka odpowiedzialność. Wzywamy Was zatem, drodzy Przyjaciele! Pogadajcie z rodziną, sąsiadami, przyjaciółmi. Zbierzcie ekipę-patrol. Nadajcie jej nazwę. Załóżcie wysokie buty. I na jeden sygnał idźmy wspólnie na ratunek Zielonym Płucom Poznania. Pozbierajmy śmieci i bądźmy zmianą, jaką chcemy widzieć w świecie!
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nasze wsparcie

W realizacji naszego przedsięwzięcia, w ramach realizacji Strategii CSR, wspiera nas po raz kolejny Energa Grupa Orlen – mecenas główny akcji. Nasze działania nabierają nowej jakości, dotychczas realizowane jedynie przez środowisko harcerskie Podolan i Strzeszyna, teraz wspierane przez Scout Camp Poznań i wolontariuszy zrzeszonych przez tą inicjatywę. Ponadto współorganizatorem akcji jest po raz kolejny Szczep Herkulesa Podolany-Strzeszyn oraz po raz pierwszy- Szczep Harcerski Nomada. Razem chcemy zostawić ten świat, trochę lepszym niż go zastaliśmy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zdjęcie z 2 edycji akcji!
Zdjęcie z 2 edycji akcji!

Zapisy na akcję! Zmieniaj ten świat razem z nami!

Przyjaciele! Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym spotkaniu w ramach realizacji III edycji akcji pt. „Ratujemy Zielone Płuca Poznania 2022”. By razem z nami pozostawić ten świat choć trochę lepszym niż go zastaliśmy, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wszelkie ważne informacje odnośnie przebiegu akcji otrzymacie, drodzy Przyjaciele, droga e-mailową.

 

 

 

 

 

 

 

Nasza Idea 

Scout Camp– idea Fundacji Wspólny Nurt, której celem jest zanurzenie się w klimacie skautowo-kempingowego spokoju, ciepła ogniska i wspólnoty, którą wspólnie mamy zamiar stworzyć. Przy wsparciu członków Szczepu Herkulesa Podolany-Strzeszyn oraz innych instytucji pragniemy wszechstronnie edukować i szerzyć ideę slow-life.
 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Film z poprzedniej akcji!

Film z poprzedniej akcji

BĄDŹMY W KONTAKCIE

KONTAKT

Scout Camp Poznań – Strzeszynek
ul. Koszalińska 32
60-480 Poznań

 


hello@scoutcamp.pl

 
 

Partnerzy akcji Oni wierzą w realną zmianę!

Zapisy na akcję