Skip to content

Edukacja na Scout Camp Poznań!

52°27’53”N,16°49’40”E

 
 

„Starajmy się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliśmy.”

 
Robert Baden-Powell            
Edukacja

A może by tak przeprowadzić zajęcia szkolne w lesie? Uciec z murów wprost na teren specjalnie pod takie przedsięwzięcia przygotowany? Wykorzystać do tego Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej? Zorganizować ognisko integracyjne z zajęciami programowymi dla klasy? W ramach obchodów Dnia Ziemi przeprowadzić akcję sprzątania śmieci wraz z prelekcją kadry uniwersyteckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu?

A może inaczej, szukacie miejsca pod przeprowadzenie szkoleń lub warsztatów ze zrównoważonego rozwoju? Chcecie zorganizować ekologiczny event firmowy? Zorganizować akcję sprzątania śmieci? Jesteśmy otwarci na Państwa wszelkie propozycje i pomysły!

Jako pracownicy Fundacji, wywodzimy się z kręgów harcerskich, przesiąkniętych ideami służby i wolontariatu. Dzięki swemu instruktorskiemu doświadczeniu możemy jasno i otwarcie przyznać, że edukacja jest postawą kształtowania świadomości obywatelskiej, ekologicznej oraz społecznej. Wierzymy, że do zmiany najważniejsze są chęci. Dlatego zależy nam podwójnie na docieraniu ze swymi sztandarowymi ideami do młodych ludzi. Chcemy wszechstronnie kształcić i wychowywać kolejne pokolenia w duchu pracy nas sobą, pracy na rzecz drugiego człowieka oraz pracy na rzecz środowiska przyrodniczego.

EDUKUJEMY W 3 OBSZARACH Poznaj je bliżej!

Edukacja

Strefa Działań Fundacyjnych

Edukacja

Strefa Skautowa

Edukacja

Strefa Szkolna

Propozycja edukacji ekologicz­nej

„Ratujemy Zielone Płuca Poznania”

Zdając sobie sprawę z ciągłej potrzeby dbania o środowisko, zwłaszcza w obliczu kryzysu klimatycznego organizujemy cykliczne akcje sprzątania śmieci we współpracy z Zakładem Lasów Poznańskich wraz z prelekcjami kadry uniwersyteckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

“Ratujemy Zielone Płuca Poznania” to wydarzenie mające charakter edukacyjny, przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Jest to projekt mający na celu wszechstronne kształtowanie świadomości ekologiczno-przyrodniczej obywateli. Na jego całość składają się akcje sprzątania śmieci, prelekcje oraz wydarzenia kulturalne. 

Do tej pory udało się nam zorganizować już trzy edycje tego projektu. Z pewnością na tym nie poprzestaniemy i już niebawem odbędą się kolejne!

Propozycja dla harcerzy i scoutów

Na terenie Scout Camp’u cyklicznie odbywają się zbiórki drużyn harcerskich i gromad zuchowych z zaprzyjaźnionego Szczepu Herkulesa Podolany-Strzeszyn, którego to w dużej części instruktorami są pracownicy Fundacji.

Jesteś instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego lub Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej i szukasz miejsca pod ognisko drużyny? Chcesz zorganizować kurs bądź warsztaty metodyczne? Trafiłeś idealnie! Z wielką chęcią nawiążemy współpracę z każdym, kto sens widzi w ciągłym rozwoju i przekłada swoją wiedzę na rzecz pracy z drugim człowiekiem.

Ponadto proponujemy organizację Harcerskiej Akcji Letniej na Scout Camp Poznań. Posiadamy własny sprzęt możliwy do udostępnienia zainteresowanym. Służymy pełnym wsparciem w zakresie logistyki wydarzenia oraz jego koordynacji.

Dysponujemy terenem leśnym o powierzchni 4 hektarów. Znajduje się na nim obiekt świetlicowy, zadaszona wiata programowa, kilka miejsc ogniskowych oraz wiele przestrzeni możliwych do wykorzystania pod wszelakie zajęcia.

Po wszelkie dodatkowe informacje zapraszamy do zapoznania się z ofertą obozową.

Propozycja dla szkół

Scout Camp jest przede wszystkim projektem skierowanym do młodego człowieka, który już niebawem przejmie od nas, starszych, stery świata. Zanim się to stanie, naszym pedagogicznym, nauczycielskim, instruktorskim obowiązkiem jest wyposażenie go w niezbędną wiedzę teoretyczną, utrwalanie jej w praktyce i wspieranie go we wszechstronnym rozwoju. 

Jeśli poszukujecie Państwo, miejsca pod przeprowadzenie ciekawych i niestandardowych zajęć szkolnych, które realizują założenia wyrywania się schematom to propozycja Scout Camp Poznań jest dla Państwa.

Dysponujemy terenem leśnym o powierzchni 4 hektarów. Znajduje się na nim obiekt świetlicowy, zadaszona wiata programowa, kilka miejsc ogniskowych oraz wiele przestrzeni możliwych do wykorzystania pod wszelakie zajęcia.

BĄDŹMY W KONTAKCIE

KONTAKT

Scout Camp Poznań – Strzeszynek
ul. Koszalińska 32
60-480 Poznań


hello@scoutcamp.pl