Edukacja na Scout Camp Poznań!

52°27’53”N,16°49’40”E

 
 

 

„Starajmy się zostawić ten świat choć trochę lepszym,

niż go zastaliśmy.”

 
Robert Baden-Powell            
Edukacja na stout camp Poznań

 

 

A może by tak przeprowadzić zajęcia szkolne w lesie? Uciec z murów wprost na teren specjalnie pod takie przedsięwzięcia przygotowany? Wykorzystać do tego Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej? Zorganizować ognisko integracyjne z zajęciami programowymi dla klasy? W ramach obchodów Dnia Ziemi przeprowadzić akcję sprzątania śmieci wraz z prelekcją kadry uniwersyteckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu?

A może inaczej, Szukacie Państwo, miejsca pod przeprowadzenie szkoleń lub warsztatów ze zrównoważonego rozwoju? Chcecie zorganizować event firmowy, przyjechać do nas i realnie zaangażować się pomoc światu? Zorganizować akcję sprzątania śmieci? Jesteśmy otwarci na Państwa wszelkie propozycje i pomysły!

Projekt bez tytułu-min

Jako członkowie Fundacji, wywodzimy się z kręgów harcerskich, przesiąkniętych ideami służby i wolontariatu. Dzięki swemu instruktorskiemu doświadczeniu możemy jasno i otwarcie przyznać, że edukacja jest postawą kształtowania świadomości obywatelskiej, ekologicznej oraz społecznej. Wierzymy, że do zmiany najważniejsze są chęci. Dlatego zależy nam podwójnie na docieraniu ze swymi sztandarowymi ideami do młodych ludzi. Chcemy wszechstronnie kształcić i wychowywać kolejne pokolenia w duchu pracy nas sobą, pracy na rzecz drugiego człowieka oraz pracy na rzecz środowiska przyrodniczego.EDUKUJEMY W 3 OBSZARACH Poznaj je bliżej!

Strefa działań fundacyjnych

Strefa działań fundacyjnych

Poza współpracą z organizacjami, firmami oraz instytucjami realizujemy własne projekty. Naszym nadrzędnym celem jest szeroko rozumiana promocja życia slow-life. Edukujemy w duchu pracy nas sobą, pracy na rzecz drugiego człowieka oraz pracy na rzecz środowiska przyrodniczego.

 

 

 

Strefa Skautowa

Strefa Skautowa

Misją organizacji harcerskich jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru poprzez stawianie wyzwań. Hołdujemy wszystkim wartościom niesionym w pracy organizacyjnej. Chcemy być wsparciem przy realizacji założeń pracy harcerskiej i skatowej.

Strefa Szkolna

Strefa Szkolna

Jesteśmy zgodni co do tego, że edukacja jest postawą kształtowania świadomości obywatelskiej, ekologicznej oraz społecznej. Naszymi celami są upowszechnienie pozaszkolnych form realizacji obowiązku szkolnego i nauki, poprawa dobrostanu poprzez edukację oraz poprzez organizację szkoleń/warsztatów/konferencji.

Propozycja edukacji ekologicznej

„Ratujemy Zielone Płuca Poznania”

Zdając sobie sprawę z ciągłej potrzeby dbania o środowisko, zwłaszcza w obliczu kryzysu klimatycznego organizujemy cykliczne akcje sprzątania śmieci we współpracy z Zakładem Lasów Poznańskich wraz z prelekcjami kadry uniwersyteckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

“Ratujemy Zielone Płuca Poznania” to wydarzenie mające charakter edukacyjny przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Jest to projekt mający na celu wszechstronne kształtowanie świadomości ekologiczno-przyrodniczej obywateli. Na jego całość składają się akcje sprzątania śmieci, prelekcje oraz wydarzenia kulturalne. 

Do tej pory udało się nam zorganizować już dwie edycje tego projektu. Z pewnością na tym nie poprzestaniemy i już niebawem odbędą się kolejne!

  • DSC_4647 (1)-min
  • DSC_4549 (1)-min
  • Edukacja na stout camp Poznań
  • DSC_7554-min
  • img_0795_optimized
  • DSC_8064
  • DSC_9352

Propozycja dla harcerzy i skautów

Na terenie Scout Camp’u cyklicznie odbywają się zbiórki drużyn harcerskich i gromad zuchowych z zaprzyjaźnionego Szczepu Herkulesa Podolany-Strzeszyn, którego to w dużej części instruktorami są pracownicy Fundacji.

Scout Camp jednak to miejsce nie tylko otwarte na bratnie środowisko. Jesteś instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego lub Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej i szukasz miejsca pod ognisko drużyny? Chcesz zorganizować kurs bądź warsztaty metodyczne? Trafiłeś idealnie! Z wielką chęcią nawiążemy współpracę, z każdym kto sens widzi w ciągłym rozwoju i przekłada swoją wiedzę na rzecz pracy z drugim człowiekiem.

Ponadto proponujemy organizację Harcerskiej Akcji Letniej na Scout Camp Poznań. Posiadamy własny sprzęt możliwy do udostępnienia zainteresowanym. Służymy pełnym wsparciem w zakresie logistyki wydarzenia oraz jego koordynacji.

Dysponujemy terenem leśnym o powierzchni 4 hektarów. Znajduje się na nim obiekt świetlicowy, zadaszona wiata programowa, kilka miejsc ogniskowych oraz wiele przestrzeni możliwych do wykorzystania pod wszelakie zajęcia. Nocleg możliwy jest w dwóch wariantach. Pierwszy to namioty mieszkalne typu “10” oraz “NS”. Drugi to wynajem domku typu Brda- tzn. “Domek Scouta”.

Po wszelkie dodatkowe informacje zapraszamy do zapoznania się z propozycją poniżej.

Propozycja dla szkół

Scout Camp jest przede wszystkim projektem skierowanym do młodego człowieka, który już niebawem przejmie od nas, starszych, stery świata. Zanim się to stanie, naszym pedagogicznym, nauczycielskim, instruktorskim obowiązkiem jest wyposażenie go w niezbędną wiedzę teoretyczną, utrwalanie jej w praktyce i wspieranie go we wszechstronnym rozwoju. 

Jeśli poszukujecie Państwo, miejsca pod przeprowadzenie ciekawych i niestandardowych zajęć szkolnych, które realizują założenia wyrywania się schematom to propozycja Scout Camp Poznań jest dla Państwa.

Dysponujemy terenem leśnym o powierzchni 4 hektarów. Znajduje się na nim obiekt świetlicowy, zadaszona wiata programowa, kilka miejsc ogniskowych oraz wiele przestrzeni możliwych do wykorzystania pod wszelakie zajęcia.

  • Scoutcamp ognisko
  • img_0711_optimized
  • DSC_9222-min

Jedną z naszych propozycji, jakie do Państwa kierujemy jest “Dzień Ziemi na Scout Camp Poznań”.  W ramach takiego wydarzenia organizujemy akcję sprzątania śmieci. Więcej, jeśli będzie taka wola, możliwym jest zorganizowanie prelekcji proekologicznych we współpracy z kadrą uniwersytecką Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu bądź we współpracy z pracownikami Zakładu Lasów Poznańskich. Na koniec takie wydarzenia jest możliwość zorganizowania u nas ogniska.

Ponadto proponujemy Państwu w sezonie wiosenno-letnim zorganizowanie u nas “Prawdziwie Zielonej Szkoły”. Oferta kierowana jest do najbardziej odważnych, gdyż noc w lesie to najbardziej komfortowych z pewnością nie należy. Proponujemy pomoc w organizacji najbardziej atrakcyjnego programu i logistyki całego wydarzenia. Do dyspozycji duże namioty mieszkalne, murowane sanitariaty z dostępem do ciepłej, bieżącej wody.

Służymy pełnym wsparciem przy ewentualnej organizacji jakiegokolwiek przedsięwzięcia. 

Po wszelkie dodatkowe informacje zapraszamy do zapoznania się z propozycją poniżej.

BĄDŹMY W KONTAKCIE

KONTAKT

Scout Camp Poznań – Strzeszynek
ul. Koszalińska 32
60-480 Poznań


hello@scoutcamp.pl